Katowice nie Lizbona

In Podróże, Polska

Czasem rzeczywiście nie doceniam walorów wielu zakątków własnego kraju i wydaje mi się stratą czasu/pieniędzy jechać na weekend do miasta takiego jak Katowice, bo przecież w tym czasie mogę być gdzieś na drugim końcu Europy. Aczkolwiek nie żałowałam tej wyprawy, a o tym dlaczego, poniżej!

Zaczynamy airbnb z widokiem na Spodek. WOW!

Nikiszowiec

SUPERJEDNOSTKA

Gdybym tydzień temu wiedziała, co wiem dziś… W Superjednostce też jest apartament na airbnb!

Budowla Superjednostki rozpoczęła się w 1967 roku. Budynek w rzeczywistości miał być kopią paryskiego Unité d’Habitation. Nie ma tu dwupoziomowych mieszkań, basenu, czy tarasu widokowego jak w wersji francuskiej, jest za to gąszcz korytarzy, a drzwi prowadzące do mieszkań są zlokalizowane naprawdę bardzo blisko siebie ( jak wrócić po imprezie na odpowiednie piętro, kiedy windy zatrzymują się na co trzecim?)

WSIĄŚĆ DO TRAMWAJU… JADĄCEGO DO CHEBZIA

Stare tramwaje to zdecydowanie moja ulubiona część komunikacji miejskiej i tylko czekam, aż w Warszawie mamy jakieś święto, albo ciepłą niedzielę, bo wtedy na miasto wyjeżdża zabytkowy tramwaj linii T. Od niedawna zazdroszczę także Poznaniowi, a dziś i Katowicom, które stare bimby mają na co dzień. Możecie się także łatwo domyślić, że mając do wyboru kwadratowe volvo z lat 70tych i Teslę, wybrałabym to pierwsze. Klimat musi być, klimatyzacja- niekoniecznie.

czy to sadza czy elewacja?

Potrzebna mi tu odpowiedź mieszkańca Katowic, bo sprawa autentycznie spędza mi sen z powiek- czy tak często powtarzające się czarne budynki, to celowy zamysł, czy sadza z kominów?

  • Ej też się już jarałam tym balkonem z widokiem na spodek, kiedy Busy wrzucały!
    Też bym schowała dume odkrywcy do kieszeni.
    Też szukam bogatego męża, gdzie zapisy robimy? :-))

  • jak mieszkałam na Śląsku (aka 2/3 swojego życia), w mieście tuż obok Katowic, kosmici śnili mi się co najmniej kilka razy w miesiącu!
    i ja znam Katowice głównie z patologicznej, nie turystycznej, strony i cały czas czekam, kiedy przyjadę do homeland jako turystka, jeszcze nie potrafię tak na to patrzeć.

    • wiadomo, mysle ze z Warszawa juz pewnie tez masz podobnie. Gdybym zatytuowala ten wpis ”top 10 katowic”, to kazdy czytajacy bylby tym strasznie zawiedziony, bo ja tez nie wiem co uznac za atrakcje. dla mnie superjednostka wygrala.

Scroll Up